Ongewenst gedrag komt vaak voor, soms ook binnen je eigen bedrijf. Met ongewenst gedrag bedoelen we pesten, uitsluiting, discriminatie, agressie, seksuele intimidatie en erger. Als er sprake is van ongewenst gedrag is het belangrijk dat werknemers iemand hebben bij wie ze in vertrouwen hun verhaal kwijt kunnen.
Een onafhankelijk persoon die niet alleen luistert en steun biedt, maar ook advies kan geven over of en hoe er eventuele vervolgstappen kunnen worden ondernomen. Doel is ongewenst gedrag te stoppen en herhaling te voorkomen. Dat is in het kort de rol van een vertrouwenspersoon.
Naar alle waarschijnlijkheid wordt het in de toekomst voor alle bedrijven met tien of meer medewerkers verplicht om een vertrouwenspersoon te hebben.
Speciaal aanbod voor BNO-bureaus
BNO heeft een afspraak gemaakt gemaakt met Jacklin Goverde en Mirjam Lamark van Thermieq als externe vertrouwenspersonen. Zij zijn beide gecertificeerd vertrouwenspersoon en hebben ruime ervaring in de creatieve industrie.
Aangesloten bureaus kunnen gebruik maken van hun diensten, zodat medewerkers en stagiairs van het bureau in kwestie bij hen terecht kunnen als ze met ongewenst gedrag geconfronteerd worden.
Het eerste uur van het consult wordt vergoed door de BNO. De resterende tijd en vervolggesprekken worden in rekening gebracht bij de werkgever/het bureau tegen een (speciaal voor BNO-leden) gereduceerd uurtarief.
De BNO krijgt geen inhoudelijk informatie over de melding en ook de medewerker en het bureau in kwestie blijven anoniem. De BNO doet dit aanbod om een professionele vertrouwenspersoon voor iedereen toegankelijk te maken.
Gratis webinar
Aangesloten bureaus krijgen de gelegenheid om kennis te maken met Jacklin Goverde en Mirjam Lamark. Daartoe organiseert de BNO twee online bijeenkomsten over de rol van de vertrouwenspersoon, de werkwijze en de praktische implicaties van een dergelijk traject.
De webinars zijn gepland op twee dagen, dus je kunt kiezen welke datum/tijd je het beste uitkomt.