DesignKring | Beeld voor beeld voor beeld
23.04.2026
09.30 - 11.15
De Kring, Kleine Gartmanplantsoen 7-9, 1017 RP, Amsterdam
Op donderdag 23 april staat DesignKring #9, met illustrator Yvonne Kroese en ontwerper René Gast, volledig in het teken van animatie. Tijdens deze avond ontdek je hoe stilstaande beelden tot leven komen en hoe illustratie kan uitgroeien tot film.
Van illustratie naar animatie
Illustrator Yvonne Kroese ontwikkelde zich al werkende van illustrator naar maker van animaties. Vanuit getekende beelden creëert ze beeld voor beeld korte films met een sterke visuele signatuur. Haar animatie See Me werd in 2020 bekroond met een Gouden Kalf.
De Vleestomaat
Samen met ontwerper René Gast gaat Kroese in op het maakproces van hun nieuwste korte film De Vleestomaat (script en productie: Patty Spenger). Deze animatie gaat in maart in première. Je krijgt een kijkje achter de schermen: van eerste idee tot uitgewerkte animatie.
Samenwerking en ruimtelijk werk
Naast film werken Kroese en Gast samen aan Wallstories: ruimtelijke illustraties op gevels, bruggen en in kantoorruimtes. Deze multidisciplinaire aanpak maakt de avond tot een inspirerende lezing waar de creativiteit vanaf spat.
Tickets
Kringleden: gratis
Niet-leden: € 7,50 (aanmelden via de website)
Over de DesignKring
De DesignKring is een platform waar ontwerpers en designliefhebbers samenkomen om te praten over wat design is en hoe het wordt toegepast. Van stevige gesprekken tot inspiratie opdoen bij nieuwe trends en grensverleggende ontwerpen: iedereen krijgt een podium.
Het gesprek vindt plaats met (jonge) ontwerpers over hun visie, uitdagingen en werk, en bij voldoende belangstelling wordt het vaak informeel voortgezet aan tafel. De DesignKring wordt georganiseerd door Hélène Bergmans, Denise Ghering, Elvira Wilthagen en Viveka van de Vliet.