#Events

OPA: Onderzoek in Immersie

18.06.2026


16.00 - 18.00


Fillip Studios in wording, Westervoortsedijk 72 (gebouw LB), 6827 AV, Arnhem


Op 18 juni organiseert Ontwerp Platform Arnhem (OPA) een Engelstalige meetup over artistiek en ontwerpend onderzoek naar immersieve ervaringen. Tijdens deze interactieve bijeenkomst krijg je een inkijk in de experimenten van Project Thuis, een tweejarig onderzoeksproject waarin het lichaam centraal staat.


Experimenten als onderzoeksmethode

Project Thuis onderzoekt hoe immersieve ervaringen in (semi-)publieke ruimtes kunnen bijdragen aan verbinding, een gevoel van thuishoren en betrokkenheid. Hiervoor werken ontwerpers, kunstenaars en onderzoekers samen in een multidisciplinair consortium met Fillip Studios, affect lab, Introdans, Utrecht University en de Amsterdam University of Applied Sciences.

Tijdens de meetup maak je kennis met verschillende artistieke en ontwerpgerichte experimenten. Je ervaart hoe deze onderzoeksvormen kunnen worden ingezet binnen uiteenlopende ontwerp- en maakpraktijken.


Voor makers

De interactieve sessie richt zich op makers die geïnteresseerd zijn in nieuwe manieren van onderzoeken, ontwikkelen en creëren. Daarnaast is er aandacht voor de rol van de maker in de toekomst van immersieve ervaringen.


Project Thuis

Deze bijeenkomst is de eerste in een reeks meetups rondom Project Thuis, georganiseerd door Ontwerp Platform Arnhem. Een mooie gelegenheid om kennis te maken met nieuwe vormen van artistiek en ontwerpend onderzoek én met de mensen die eraan werken.